רופא עד הבית
מהפכת הדיור המוגן בבית
לקוחות ממליצים

צור קשר


בדיקות לסינון ראייה

מערכת הראייה מתפתחת במהלך העשור הראשון לחיים.
אבחון ליקוי ראייה בשלבים מוקדמים מאפשר אבחון , טיפול ושיקום בשלב מוקדם.
הליקויים השכיחים בגיל זה הם:  עין עצלה, פזילה, פגמים בתשבורת   ( קוצר ראייה , רוחק ראייה ואסטיגמטיזם).


ההשלכות של ליקוי בחדות הראייה או מצב של אמבליופיה יכולים להוות קושי ברכישת מיומנויות למידה, רמת הישגים נמוכה של קריאה וכתיבה, עייפות כתוצאה מהתאמצות העיניים וקושי גם בתפקוד הפיזי חברתי.

 
בדיקת סינון ראייה, המבוצעת בבית ספר,הינה בדיקת חדות הראייה. היא מבוצעת באמצעות לוח סנלן: לוח עליו מצוירים ספרות או אותיות, בגדלים שונים. הסימנים מסודרים בסדר הולך וקטן מהשורה העליונה לתחתונה.


הלוח מוצב במרחק נתון מהתלמיד (שכיח שימוש בלוח של 5 מטר). בבוקר הבדיקה, אחות ביה"ס מסבירה לתלמידים על מהות הבדיקה, משמעותה ואופן ביצועה. כל תלמיד נכנס לחדר בנפרד בתורו. הבדיקה נערכת לכל עין בנפרד, והתלמיד מקבל הנחיות לכיסוי של העין הלא נבדקת.  התלמיד מתבקש לזהות את הסימנים. התוצאה נקבעת על פי השורה האחרונה בה התלמיד זיהה נכון את הסימנים. הבדיקה נרשמת כביטוי של שבר עשרוני. למשל 5/5 . המונה מבטא את המרחק בין הנבדק ללוח הראייה, כלומר 5 מטר. המכנה מבטא את השורה האחרונה שהתלמיד זיהה. משמעות התוצאה שהתלמיד זיהה ממרחק של 5 מטר את כל הסימנים שמצופה מבעל ראייה תקינה לזהות במרחק של 5 מטר.

 

 

בסיום הבדיקה התלמיד מקבל טופס הודעה להורים בו רשומים ממצאי הבדיקה.

 

 

לצפיה בשאלות ותשובות לחץ כאן

אודות נטלי

חברת נטלי הוקמה בשנת 1991 והפכה במהרה לחברה המובילה בארץ לשירותי חירום רפואיים.
החברה מספקת - במשך 24 שעות ביממה- שירותים מצילי חיים, לעשרות אלפי מינויים בישראל שבחרו לסמוך עלינו בכל ליבם.
מתוך חתירה בלתי פוסקת להעניק ללקוחות החברה שירות ומכשור שישפרו באופן משמעותי את איכות חייהם, התמזגה נטלי בשנת 2007 עם חברת סקיולייף, ומאז אנו מעניקים פתרון מושלם בתחום הטלרפואה ולחצני המצוקה בישראל

לכ-100 אלף לקוחות.
למידע נוסף לחץ כאן